Foto Michaela Kopecká interiérová designérka

Můj příběh

Jmenuji se Michaela Kopecká a jsem maminkou dvou malých dcer.

Navrhuji interiéry a předávám své zkušenosti všem, kteří řeší své bydlení a zařizují nový či upravují stávající domov. Pro lepší představu pro klienty zpracovávám 3D vizualizace místností, vybírám nábytek a vhodné doplňky. Poskytuji konzultace, a pomáhám tak svým klientům navrhnout a zařídit nový domov. Inspiruji k objevení citu pro interiér a prostorové uspořádání. Motivuji k celoživotní radosti z domova. Sleduji současné trendy v oblasti bydlení i přední architektonická studia.

Koníček i poslání

Interiéry jsou mým koníčkem od malička. Smysl pro prostorové uspořádání, výběr barev a materiálů jsem v sobě začala objevovat už jako dítě na základní škole, kdy jsem si sama navrhla, vybrala a zařídila svůj první studentský pokoj. Když jsem se po studiu gymnázia rozhodovala, kam na vysokou školu, stavařina byla mojí jasnou volbou.

Interiéry mě provází celý život, ale nebylo tomu vždycky tak

Vystudovala jsem stavební fakultu ČVUT. V rámci studia a také na zahraniční stáži se mi naskytla možnost pracovat v marketingu, což na nějaký čas v mém životě upozadilo mou velkou zálibu a koníček – návrhy a realizace interiérů. V každém volném čase, či jakmile se na objevila příležitost, jsem se s obrovskou chutí a nadšením pouštěla do interiérových úprav nejen svých bytů, ale i interiérů rodiny či přátel. Vnitřně jsem cítila potřebu kompenzovat „nehmotný“ marketing radostí z hmotného interiéru. Interiéry byly, jsou a vždycky budou mou srdeční záležitostí.

Profesní zkušenosti doplnily koníček

I pro svou kariéru v marketingu jsem si cíleně vybírala společnosti z oboru stavebnictví. Velké zkušenosti jsem získala při práci pro společnost Richter + Frenzel s.r.o. zabývající se sanitou, topením a inženýrskými sítěmi. Zde jsem si rozšířila svou znalost sortimentu a také nabyla rozsáhlé zkušenosti s plánováním koupelen. Mou poslední marketingovou praxí byla spolupráce se společností CAPEXUS s.r.o, působící v oblasti návrhů a realizací komerčních interiérů. Dělala jsem sice stále marketing, ale současně jsem byla v úzkém kontaktu s designéry, architekty, měla k dispozici vzorky materiálů, koberců atd. Stavební vzdělání v kombinaci s marketingovou praxí byly pro mé zaměstnavatele vždy přidanou hodnotou.

Změna je život

V roce 2020 jsem se rozhodla pro zásadní změnu, a to naplno se věnovat interiérům. Založila jsem své první webové stránky. Začala jsem publikovat své první články, do kterých promítám své zkušenosti v oblasti interiérového designu. Mým cílem je inspirovat ty, kteří si kupují nový byt od developera, staví si svou vlastní nemovitost svépomocí či jen chtějí předělat pokojíček pro své děti, které začnou chodit příští rok do školy. Na diskusních fórech poskytuji rady a zkušenosti všem, kteří, stejně jako já a moji klienti, řeší vlastní bydlení, plánují a zařizují dětské pokojíky i další místnosti či se dokonce rozhodnou pro kompletní rekonstrukci celého bytu.

Každý z nás je jedinečný a s ním i jeho domov

Náš domov je místem, kde trávíme svůj čas sami, s partnerem, s rodinou, kde si hrajeme s dětmi, kde odpočíváme a nabíráme síly. Proto je důležité, abychom se doma cítili příjemně. Neexistuje ideální interiér, který by vyhovoval každému. Každý z nás je jedinečný, líbí se mu jiné barvy, materiály, má své specifické koníčky, zájmy nebo třeba vzpomínky z cest – to vše dělá náš domov tím unikátním místem, kam se rádi vracíme. Domov zrcadlí naše já.

Interiér, který pohladí na duši

Na trhu je aktuálně nepřeberné množství nábytku a doplňků. Umění a přidaná hodnota interiérového designéra tkví v pečlivém návrhu dispozice, výběru vhodného nábytku na míru či ze sériové výroby, který přesně pasuje svými rozměry a splní naše představy a očekávání. Klíčový je i výběr barev, které lahodí našemu oku; materiálů a látek, které jsou nám příjemné a pohladí nás nejen na duši.

Každý domov je unikátní díky osobnosti svého majitele, jeho zálibám, koníčkům, které doplňují životní trofeje a suvenýry z cest. Je protkaný našimi zážitky (zážitky členů domácnosti). Nikdo nás nezná lépe než my sami….

Ráda vás poznám a díky tomu poznání pomohu s návrhem vašeho nového domova. Pojďme se společně pustit do plánování. Je pro mě potěšením pracovat s lidmi a pomáhat jim s jejich konkrétními projekty.

Byty rozličných dispozicí a možností

Ne každý byt má ideální uspořádání; ne každý z nás má ideální možnosti pro své bydlení. Někdy jsme nuceni udělat větší či menší kompromisy. Ale i úplně malý byt lze vkusně a funkčně zařídit, aby zde každý měl svůj vlastní prostor a cítil se zde dobře. Důležité je interiéru věnovat čas a vše pečlivě promyslet. Krásný, vkusný a funkční interiér nemusí být drahý, a dokonce ani nemusí být z dílny renomovaného architekta. Často stačí nasměrovat, poradit, pomoci s dispozicí, s výběrem a uspořádáním nábytku, nebo s výběrem barev a materiálů a může vzniknout interiér snů.

Články plné inspirace

Na svém blogu inspiruji své klienty, aby v sobě objevili talent a s pomocí jednoduchých rad a postupů dokázali vykouzlit harmonický domov, kde se všichni jeho členové budoucí cítit dobře. Věřím, že mé články, tipy a návody pomohou a usnadní zejména počáteční plánování a přípravy. Posílí naše vědomé rozhodnutí pustit se do toho a udělat radost sobě i blízkým.

S čím vám mohu pomoci

Poskytuji konzultace, při kterých pomáhám svým klientům s různými otázkami v oblasti bydlení. Někdy stačí jen poradit, nasměrovat, pomoci s vhodným rozmístěním nábytku či doplněním interiéru o zajímavé prvky. Jindy se nelze vyhnout rozsáhlejším stavebním úpravám. V obou situacích vám mohu pomoci. Vybírat můžete z mé nabídky služeb.

Bude pro mě potěšením, pokud se na mě obrátíte s projektem vašeho nového domova.

Michaela Kopecká
interiérová designérka

Michaela Kopecká

Mou vášní jsou bytové interiéry. Skrze mé konzultace, funkční a v praxi ověřené tipy a postupy i odborné články inspiruji své klienty k celoživotní radosti z domova. Motivuji k objevení citu pro interiér a prostorové uspořádání. Kvalitní domov je důležitý pro náš zdravý a spokojený život.


Můj příběh si přečtěte zde >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.