O mně

Ing. Michaela Kopecká | Můj příběh

Můj příběh

Jsem interiérová designérka & průvodkyně zařizováním harmonického domova.

Navrhuji ale také realizuji bytové interiéry a předávám své zkušenosti všem, kteří řeší bydlení a zařizují nový či upravují stávající domov. Pro lepší představu pro klienty zpracovávám 3D vizualizace místností (fotorealistické obrázky), vybírám nábytek, bytový textil a vhodné doplňky. Poskytuji konzultace a pomáhám tak svým klientům navrhnout a zařídit nový domov. Inspiruji k objevení citu pro interiér a prostorové uspořádání. Motivuji k celoživotní radosti z domova.

Koníček i poslání

Interiéry jsou mým koníčkem od malička. Smysl pro prostorové uspořádání, výběr barev a materiálů jsem v sobě začala objevovat už jako malá na základní škole, kdy jsem si sama navrhla, vybrala a zařídila svůj první studentský pokoj. Když jsem se po studiu gymnázia rozhodovala, kam na vysokou školu, padla jasná volba na stavební fakultu Českého vysokého učení technického.

Interiéry mě provází celý život, ale nebylo tomu vždycky tak

Vystudovala jsem obor, který mi byl nejbližší.  Po dobu studia a také na zahraniční stáži v americkém Kansasu se mi shodou životních náhod naskytla možnost pracovat v marketingu, což na nějaký čas v mém životě upozadilo mou velkou zálibu a koníček – návrhy a realizace interiérů. V každém volném čase, či jakmile se na objevila příležitost, jsem se s obrovskou chutí a nadšením pouštěla do interiérových úprav nejen svých bytů, ale i interiérů rodiny, přátel, kolegů v zaměstnání. Vnitřně jsem cítila potřebu kompenzovat „nehmotný“ marketing radostí z hmotného interiéru. Interiéry byly, jsou a vždycky budou mou srdeční záležitostí.

Profesní zkušenosti doplnily koníček

I pro svou kariéru v marketingu jsem si cíleně vybírala společnosti z oboru stavebnictví. Velké zkušenosti jsem získala při práci pro společnost Richter + Frenzel s.r.o. zabývající se sanitou, topením a inženýrskými sítěmi. Zde jsem si rozšířila svou znalost sortimentu a také nabyla rozsáhlé zkušenosti s plánováním koupelen. Mou poslední marketingovou praxí byla spolupráce se společností CAPEXUS s.r.o, působící v oblasti návrhů a realizací komerčních interiérů. Dělala jsem sice stále marketing, ale současně jsem byla v úzkém kontaktu s designéry a architekty. Stavební vzdělání v kombinaci s marketingovou praxí byly pro mé zaměstnavatele vždy přidanou hodnotou.

Změna je život

V roce 2020 jsem se rozhodla pro zásadní změnu, a to naplno se věnovat interiérům. Založila jsem své první webové stránky. Začala jsem publikovat své první články, do kterých promítám své zkušenosti v oblasti interiérového designu. Mým cílem je inspirovat ty, kteří si kupují nový byt od developera, staví si svou vlastní nemovitost svépomocí či jen chtějí předělat pokojíček pro své děti, které začnou chodit příští rok do školy. Na diskusních fórech poskytuji rady a zkušenosti všem, kteří, stejně jako já a moji klienti, řeší vlastní bydlení, plánují a zařizují dětské pokojíky i další místnosti či se dokonce rozhodnou pro kompletní rekonstrukci celého bytu. V roce 2017 jsme společně s manželem postavili novodobou roubenku. Od té doby se věnuji také dřevostavbám a alternativnímu bydlení.

Každý z nás je jedinečný a s ním i jeho domov

Náš domov je místem, kde trávíme svůj čas sami, s partnerem, s rodinou, kde si hrajeme s dětmi, kde odpočíváme a nabíráme síly. Proto je důležité, abychom se doma cítili příjemně. Neexistuje ideální interiér, který by vyhovoval každému. Každý z nás je jedinečný, líbí se mu jiné barvy, materiály, má své specifické koníčky, zájmy nebo třeba vzpomínky z cest – to vše dělá náš domov tím unikátním místem, kam se rádi vracíme. Domov zrcadlí naše já.

Interiér, který pohladí na duši

Na trhu je aktuálně nepřeberné množství nábytku a doplňků. Umění a přidaná hodnota interiérového designéra tkví v pečlivém návrhu dispozice, výběru vhodného nábytku na míru či ze sériové výroby, který přesně pasuje svými rozměry a splní naše představy a očekávání.

Klíčový je i výběr barev, které lahodí našemu oku; materiálů a látek, které jsou nám příjemné a pohladí nás nejen na duši.

Každý domov je unikátní díky osobnosti svého majitele, jeho zálibám, koníčkům, které doplňují životní trofeje a suvenýry z cest. Je protkaný našimi zážitky (zážitky členů domácnosti). Nikdo nás nezná lépe než my sami….

Ráda vás poznám a díky tomu poznání pomohu s návrhem vašeho nového domova. Pojďme se společně pustit do plánování. Je pro mě potěšením pracovat s lidmi a pomáhat jim s jejich konkrétními projekty.

Byty rozličných dispozicí a možností

Ne každý byt má ideální uspořádání; ne každý z nás má ideální možnosti pro své bydlení. Někdy jsme nuceni udělat větší či menší kompromisy. Ale i úplně malý byt lze vkusně a funkčně zařídit, aby zde každý měl svůj vlastní prostor a cítil se zde dobře.

Důležité je interiéru věnovat čas a vše pečlivě promyslet. Krásný, vkusný a funkční interiér nemusí být drahý, a dokonce ani nemusí být z dílny renomovaného architekta. Často stačí nasměrovat, poradit, pomoci s dispozicí, s výběrem a uspořádáním nábytku, nebo s výběrem barev a materiálů a může vzniknout interiér snů.

Články, webináře a kurzy plné inspirace

Na svém blogu, ve facebookvé skupině Můj vysněný domov, ale také na Pinterestu či Instagramu předávám své zkušenosti a sdílím inspiraci, jak s pomocí jednoduchých rad a postupů  vykouzlit harmonický domov, kde se všichni jeho členové budoucí cítit dobře.

Věřím, že mé zkušenosti a tipy pomohou a usnadní zejména počáteční plánování a přípravy. Posílí naše vědomé rozhodnutí pustit se do úpravy domova a udělat radost sobě i blízkým.

S čím vám mohu pomoci

Navrhuji interiéry na míru a pro snazší představu pro klienty zpracovávám vizualizaci celého prostoru ve 3D (ukázky mé práce). Poskytuji konzultace (úvodní 15-minutová konzultace zdarma), při kterých pomáhám svým klientům s různými otázkami v oblasti bydlení. Někdy stačí jen poradit, nasměrovat, pomoci s vhodným rozmístěním nábytku či doplněním interiéru o zajímavé prvky. Jindy se nelze vyhnout rozsáhlejším stavebním úpravám. V obou situacích vám mohu pomoci. Vybírat můžete z mé nabídky služeb.

Bude pro mě potěšením, pokud se na mě obrátíte s projektem vašeho nového domova.

Propojme se na spociálních sítích

Jak spolupráci se mnou vnímají moji klienti

„S konzultací paní Kopecké jsem byla velmi spokojená. Byla to velmi milá a příjemná konzultace, kde jsem chtěla poradit, jak uspořádat a doladit dětský pokojíček pro miminko, které očekáváme. Nebyla jsem si jista, zda-li barvy a věci, které se nám líbí k sobě pasují. Vše jsem předem naposílala, a poté jsme to probraly a následně mi paní Kopecká poslala dvě varianty, které se k sobě hodí. Nyní jsme ve fázi realizace. Skvělá komunikace a ráda se obrátím i příště.“
Jana Vodičková
Třebíč
"Spolupráce byla naprosto bezproblémová a bezvadná. Michaela zapracovala všechny mé požadavky, byla velmi vstřícná, rychlá a ochotná, operativně reagovala na mé připomínky, k výběru zpracovala několik variant, ze kterých se bude těžko vybírat, vynikající. Děkuji a zcela určitě doporučuji 😉"
Reference Ivana Ullmannová
Ivana Ullmannová
Praha
„Moc děkujeme za návrh a realizaci projektu v dětském pokoji. Neměli jsme přesnou představu, jak nejlépe dětský pokoj koncipovat s ohledem na několik komplikujících faktorů, jako vhodné umístění 2 postelí (a nemuset využít palandu), věk dětí a jejich určitou potřebu soukromí i v rámci společného pokoje, potřeba 2 míst u psacího stolu a především malá rozloha pokojíku dále omezena podkrovním zkosením, jedním oknem apod. Zde se ukázalo, že nejlepším rozhodnutím bylo obrátit se na odborníka, kterým Michaela rozhodně je a ona díky svým zkušenostem byla schopná se na prostor a jeho ideální využití podívat z jiného úhlu a navrhnout skvělé řešení. Michaela do projektu zapracovala několik jedinečných nápadů, které umožňují funkční a pohodlné využití dětského pokoje pro obě dcery. Další výhodou jednoznačně pak jsou zkušenosti s různými materiály, vhodným vybavením a doplňky a také dobré kontakty s dodavateli.“
Reference - Irena_Andrlova
Irena Andrlová
Praha 7
„Děkujeme interiérové designérce Míše Kopecké za kompletní návrh nové dispozice, výběr barev, zařizovacích předmětů a také za zajištění celé rekonstrulce včetně koordinace jednotlivých profesí. Děkujeme také za doporučení společnosti KOMANDOR, která na základě návrhu designérky vyrobila a namontovala celkem 12 ks vestavěného nábytku do našeho bytu. Jedná se podkrovní byt s mnoha šikminami a tudíž i se sníženou možností realizace standardních úložných prostor. Proto jsme přistoupili k řešení na míru s maximálním využitím všech dostupných prostor pro získání většího množství úložného prostoru. Náš byt bohužel nemá ani sklep ani komoru. Realizací vestavěného nábytku se společností KOMANDOR jsme získali perfektní úložné prostory, které plně vyhovují potřebám celé naší rodiny.“
Reference Hurdovi
Manželé Hurdovi
Úvaly